Betonimpregnálás

a felület eredeti struktúrája megmarad, hatékony és mélyen a rétegbe hatoló megoldás
A betoninpregnálás egy olyan eljárás, amely során védetté tehetjük az épületet a nedvességtől, csapadéktól, és lecsapódó párától. Az eljárás nem túl közismert, azonban gyakran alkalmazott, hasznos és bevett módszer, ha az ingatlant szeretnénk megóvni az időjárás káros hatásaitól.

Az impregnálatlan építőanyagok nagy károkat szenvedhetnek a külső környezeti hatásoktól, csapadékos időjárástól. Jellemző probléma, hogy magukba szívják a nedvességet, aminek következtében kicsapódás, penész jelenik meg az épületen belül. Téli, hidegebb hónapokban a beszivárgó, majd megfagyó nedvesség képes akár szétfeszíteni az építőanyagot, így hatalmas károkat és minőségromlást okozhat.

Az impregnálás során az építőanyagba juttattatott speciális folyadék közel vízlepergetővé teszi azt, így az épület ellenállóvá válik az időjárás viszontagságaival szemben.

Víztiszta, de nem porzó felület előállítására alkalmas ez az eljárás.

Kéregerősít, amely azáltal is növeli a felület élettartamát. Az impregnáló anyag körülbelül hat évet bír ki, természetesen használattól függően. Fontosnak tartjuk megemlíteni, hogy a betonfelület már meglévő hibáit az impregnálás előtt kijavítjuk.

Hogyan működik a betonimpregnálás?

Normál betonfelület esetén előkészítjük, majd utána rakjuk rá az anyagot. A munkálatok csupán egyetlen napig tartanak, így igazán sok időt megspórolhatunk ezzel az eljárással. Igény esetén a későbbiekben műgyanta burkolatot is tudunk készíteni az impregnált betonfelületre.

A betonaljzattal szemben támasztott követelmények:

Epoxigyanta alapú: Az alap felülete száraz és teherbíró legyen, valamint mentes minden elválasztó jellegű szennyezéstől. A nem megfelelő szilárdságú, laza, málló részeket el kell távolítani. Aljzathőmérséklet 8 °C-nál magasabb és 3 C°-al a harmatpont felett legyen. Átlagos tapadó-húzószilárdság 1,5 N/mm2. Legkisebb egyedi tapadó-húzószilárdsági érték 1,0 N/mm2

Az aljzat előkészítése: Az aljzat előkészítése rendszerint mechanikus eljárással, például acélgolyó- vagy homok szemcseszórással, marással történik, majd a felületet ipari porszívóval portalanítani kell. A kivitelezési hőmérséklet alsó határa + 12 °C, a kivitelezési hőmérséklet felső határa pedig + 30 °C.

Szakmai tanácsadásra lenne szüksége? Keressen minket bizalommal!